Yaş Maya Maskesi

Resim
Bu sıralar oldukça popüler olan maya maskesini birde biz deneyelim değil mi.. Önce tarifi ile başlayalım.
 Bir paket yaş maya (40-42 gr oluyor ortalama)  Bir yemek kaşığı süt veya su
Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Bazıları peeling etkisi istediklerinde şeker veya pirinç nişastası ekliyor ancak aktif sivilceleriniz mevcut ise bu adımı atlamanızı öneririm çünkü peeling aktif sivilcelerin yayılmasına neden olacaktır. 


   Oldukça masrafsız, zahmetsiz ve doğal bir maske.
   Macun kıvamına gelen maskeyi temiz yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz ve bu şekilde bekliyorsunuz burada en önemlisi bekleme süresi. Kimisi 5-10 dakika bekletin diyor kimisi yukarıda da gördüğünüz gibi maske kuruyana kadar bekletin diyor. Ben her ikisini de denedim. Kuruyana kadar beklettiğimde yüzüm çok kızardı. Bu durum kişiye göre değişeceğinden kesinlikle kontrollü hareket etmeniz. 5-10 dakika beklettikten sonra kontrol etmeye başlamanız kızarmaya başlarsa hemen yıkayın. Öz…

Maskülen Şıklık


       Bayanların çok beğendiği maskülen tarz  zirvedeki yerini korumaya devam ediyor.  Kravat, papyon, uzun ceket, pantolon askısı, erkek gömleği ve mokasen ayakkabılar gibi birçok parça doğru bir kombinle tarz bir görüntü elde etmenize yardımcı oluyor. 


 Günlük giyiminizde kullandığınız gömlek pantolon kombininize bir kravat ekleyerek dilerseniz ton sür ton şeklinde kullanabilir veya zıt bir renk kullanarak daha çok ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.


Sportif bir şekilde de kullanabileceğiniz pantolon askılarını aynı zamanda şık bir davette de kullanabilirsiniz. Yüksek bel pantolon ile bacak boyunuzu olduğundan çok daha uzun gösterebilir bunu bir pantolon askısı ile tamamlayıp maskülen tarzınızı yansıtabilirsiniz.


Skinny bir pantolon ve bir gömlek kullanarak uzun, bol ceketlerinizi kullanabilir ve bu 

kombininizi clutch bir çanta ile tamamlayabilirsiniz. Clutch çantaların şıklığından 

bahsetmeden geçmek haksızlık olurdu. Her kombininiz ile uyum sağlayabilen çok çeşitli 

tarzlarda bulabileceğiniz bu çantaların şık duruşu tartışılmaz bir gerçek.
Ve maskülen adımlar için mokasen ayakkabılar... Eski dönemlerde kızılderililerin giydiği deriden yapılmış tek parça ve ufak ipli bu ayakkabılar vintage hale getirilerek çok şık bir seçim olarak bizlere sunulmuş bunun yanı sıra oxford ayakkabılarında hakkını yemek olmaz. Topuklu seçeneği de bulunan bu şık ayakkabılardan edinmenizi öneririm...Geçtiğimiz sezonda çok tercih edilen maskülen tarz bu sezonda tercihimiz olmaya devam ediyor...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Şekline Göre Eyeliner..

Note Bronzing Powder

Mezuniyet Makyajı Önerileri..