Yaş Maya Maskesi

Resim
Bu sıralar oldukça popüler olan maya maskesini birde biz deneyelim değil mi.. Önce tarifi ile başlayalım.
 Bir paket yaş maya (40-42 gr oluyor ortalama)  Bir yemek kaşığı süt veya su
Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Bazıları peeling etkisi istediklerinde şeker veya pirinç nişastası ekliyor ancak aktif sivilceleriniz mevcut ise bu adımı atlamanızı öneririm çünkü peeling aktif sivilcelerin yayılmasına neden olacaktır. 


   Oldukça masrafsız, zahmetsiz ve doğal bir maske.
   Macun kıvamına gelen maskeyi temiz yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz ve bu şekilde bekliyorsunuz burada en önemlisi bekleme süresi. Kimisi 5-10 dakika bekletin diyor kimisi yukarıda da gördüğünüz gibi maske kuruyana kadar bekletin diyor. Ben her ikisini de denedim. Kuruyana kadar beklettiğimde yüzüm çok kızardı. Bu durum kişiye göre değişeceğinden kesinlikle kontrollü hareket etmeniz. 5-10 dakika beklettikten sonra kontrol etmeye başlamanız kızarmaya başlarsa hemen yıkayın. Öz…

Okul Kombinleri.. :)


    Herkese yeniden merhabaaa.. Okulların açılmasına az bir zaman kalmışken bu yazıyı yamalıyım diye düşündüm. Hiç sevmediğimiz erken kalkma olayı başlamak üzere. Hem uykunu alamıyorsun hemde giyecek hiçbir şey bulamıyorsun gerçekten kötü bir durum. İşte sizi bu durumdan kurtarmak için bir yazı yazmak istedim daha doğrusu size birkaç tane örnek göstermek istedim. Dümdüz tek renk bir tshort ile de tarzınızı yansıtabilirsiniz. 

   Bu kadar karamsar olmayalım kızlar. Beynimizden 'Giyecek hiçbir şeyim yok' kelimesini hemen şu anda siliyoruz ve bu yıl neler giyebiliriz ne tarz kombinler yapabiliriz gelin hep birlikte bir göz atalım. 


  İşte böyle. Benim beğendiğim kombinler bu şekilde oldu sizde bu kombinleri dolabınızdaki parçalarla uyarlayabilir daha değişik kombinler oluşturabilirsiniz. Umarım bunlar sizin için bir fikir olmuştur ve işinize yarar. 

   Yeni dönemde hepinize başarılar diliyorumm..    Güzel Günler...
   

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Şekline Göre Eyeliner..

Note Bronzing Powder

Mezuniyet Makyajı Önerileri..