Yaş Maya Maskesi

Resim
Bu sıralar oldukça popüler olan maya maskesini birde biz deneyelim değil mi.. Önce tarifi ile başlayalım.
 Bir paket yaş maya (40-42 gr oluyor ortalama)  Bir yemek kaşığı süt veya su
Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Bazıları peeling etkisi istediklerinde şeker veya pirinç nişastası ekliyor ancak aktif sivilceleriniz mevcut ise bu adımı atlamanızı öneririm çünkü peeling aktif sivilcelerin yayılmasına neden olacaktır. 


   Oldukça masrafsız, zahmetsiz ve doğal bir maske.
   Macun kıvamına gelen maskeyi temiz yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz ve bu şekilde bekliyorsunuz burada en önemlisi bekleme süresi. Kimisi 5-10 dakika bekletin diyor kimisi yukarıda da gördüğünüz gibi maske kuruyana kadar bekletin diyor. Ben her ikisini de denedim. Kuruyana kadar beklettiğimde yüzüm çok kızardı. Bu durum kişiye göre değişeceğinden kesinlikle kontrollü hareket etmeniz. 5-10 dakika beklettikten sonra kontrol etmeye başlamanız kızarmaya başlarsa hemen yıkayın. Öz…

The Balm Hot Mama Allık

   Herkese merhaba bugün The balm markasından bir ürünü konuşacağız. Bu markayı çok seviyorum. Ürünleri oldukça güzel ve beklediğimden iyi sonuçlar alıyorum. The balm yalnızca gratislerde satılan bir marka ve tereddütsüz ürünlerini herkese önerebilirim. The balmın calıfornıa paletinin yazısınıda buradan okuyobilirsiniz. Ve bugünde ele alacağımız ürün The Balm hot mama allığı.
   The Balm ürünlerinin paketlemeleri sizi de hayran bırakmıyor mu?  Ve bu allığın görünüşü bile beni benden aldım şeftali renginde mat olmayan altın ışıltılı çok güzel bir renk. Bu bahsettiğim ışıltılar sim gibi değil yani doğal bir parıltı sadece. Yüzünüz canlı ve sağlıklı görünüyor. Özellikle beyaz tenlilerde duruşu mükemmel. 


    Nars'ın Orgasm adlı allığı ile birebir benzediğini duymuştum ama birebir değiller renkleri birbirini andırıyor tabi arada fiyat uçurumu var Nars allık 80-90 lira civarı iken The Balm 20-30 lira arasında değişen bir fiyatı var. The Balmı indirimde yakaladığnız da mutlaka alın deneyin derim gerçekten çok güzel ve pigmentasyonu harika bir allık. Tabi tek sorun biraz tozutma yapıyor ve o güzel kıyamadığımız harika kabını kirletiyor ama onu dışında çok severek kullandığım bir allık.

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Şekline Göre Eyeliner..

Note Bronzing Powder

Mezuniyet Makyajı Önerileri..