Yaş Maya Maskesi

Resim
Bu sıralar oldukça popüler olan maya maskesini birde biz deneyelim değil mi.. Önce tarifi ile başlayalım.
 Bir paket yaş maya (40-42 gr oluyor ortalama)  Bir yemek kaşığı süt veya su
Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Bazıları peeling etkisi istediklerinde şeker veya pirinç nişastası ekliyor ancak aktif sivilceleriniz mevcut ise bu adımı atlamanızı öneririm çünkü peeling aktif sivilcelerin yayılmasına neden olacaktır. 


   Oldukça masrafsız, zahmetsiz ve doğal bir maske.
   Macun kıvamına gelen maskeyi temiz yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz ve bu şekilde bekliyorsunuz burada en önemlisi bekleme süresi. Kimisi 5-10 dakika bekletin diyor kimisi yukarıda da gördüğünüz gibi maske kuruyana kadar bekletin diyor. Ben her ikisini de denedim. Kuruyana kadar beklettiğimde yüzüm çok kızardı. Bu durum kişiye göre değişeceğinden kesinlikle kontrollü hareket etmeniz. 5-10 dakika beklettikten sonra kontrol etmeye başlamanız kızarmaya başlarsa hemen yıkayın. Öz…

Mezuniyet Makyajı Önerileri..

   Hayatımızda ki en önemli günlerden bir tanesi daha mezuniyet.. Yıllarca hayatımızdaki yerini koruyacak o fotoğraflarda herkes güzel çıkmak ister değil mi? O halde makyaj hatalarına dikkat edin ve fotoğraf çekimleri için hangi ürünleri kullanmanız gerektiğnide bilmelisiniz. O halde başlayalım..   İlk olarak ten makyajı. Öncelikle cildinizi temizleme jelinizle temizlemeli ardından toniklemeli ve son olarak güzelce nemlendirip makyaja hazır hale getirmelisiniz. Nemlendiricinizi uyguladıktan sonra bırakın cildiniz biraz nemini alsın daha sonra başlayalım öncelikle makyaj bazı.. ten makyajınız gece boyu kusursuz görünmeli ve sonra kapatıcı unutmayın mor rengi somon rengi kırmızı rengi yeşil nötürler yani kapatır. Yüzünüzde sivilceleriniz varsa bunun için yeşil renkte bi kapatıcı göz altlarınız için ise somon renkli bir kapatıcı işinizi görecektir ve ardından fondöten seçimi. Kesinlikle güneş koruması olmamalı bu tür fondötenler fotoğraflarda ruh gibi çıkmanıza neden olur elbette bunu hiçbirimiz istemeyiz. Fondöteninizi ıslatıp sıktığınız nemli bir süngerle uygulamanız çok doğal bir sonuç verir. İçerisindeki nem cildinizi sağlıklı gösterir ve fondöteninizi kolayca dağıtmanızı sağlar. Ve tabiki tampon hareketler.. Kesinlikle süngeri sürüyerek fondöteni uygulamayın tampon hareketlerle uygularsanız doğal bir bitiş sağlarsınız. Göz altı aydınlatıcınızıda nemli bir süngerle uygulayabilirsiniz. Tabiki cizgilere dolmamalı transparan bir pudra ile sabitlemeyi unutmayın. Cildinizi sabitlemek için transparan mı yoksa renkli bir pudramı kullanmak istersiniz ona siz karar verin.  Geçelim göz makyajına. Buradada bir far bazı kullanmanız faydalı olacaktır çünkü gece boyu farlarınız dağılmamalı ve uygulama sırasında güzelce birbirine karışmalı. Göz makyajında aşağıdaki resimde gördüğünüz bant yöntemini kullanmanız size büyük kolaylık ve kusursuz sonuç sağlayacaktır. 
  Kontürleme ve aydınlatma işemine geçelim. Öncelikle yüz yapınız nasıl buna karar verin yuvarlak mı kare mi üçgen mi ? Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi tüm yüz yapıları için nasıl kontürleme yapılması gerektiği görünüyor. Sizde bu görselden faydalanıp yüz yapınıza göre kontürleme yapabilirsiniz. Aydınlatma işlemi ise yüzünüzdeki yüksek yerlere yapılan bir ilemdir bu işlemi mezuniyette fazla abartmamak gerekir aksi taktirde yüzü ampul gibi olan biri olmak isemeyiz yeteri miktarda kullanmalıyız ki yüzümüz yalınzca sağlıklı görünsün. elmacık kemiklerinizin üzerine, kaş kemiğinize, dudak üstünüze çenenize ve kaşlarınızın ortasından v çıkacak şekilde alnınızın yarısına kadar aydınlatma yapabilirsiniz dediğim gibi herşey düzeyli olursa güzel olur. Ve tabi tatlı pembelikler için allık.


   Son olarak dudaklar. Dudak peelinginizi önceden yapmış olmanız gerekli. Dudağınızı ölü derilerden kurtarmalısınız eğer elinizde bir ürün yoksa bunu biraz toz şeker bal ve zeytinyağını karıştırarakda yapabilirsiniz. Bu tarifdeki malzemeler şeker hariç çok az olmalı hepsini karıştırdığınızda sihildeki nemlenmiş kumlar gibi olmalıdır. Dudak peelinginizi yaptıktan sonra nemlendirmelisiniz. Bu halde dudaklarınız ruj için harika bir zemin olacak. koyu bir ruj kullanacaksanız kesinlikle dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçevelemelisiniz. Rujunuzun daha kalıcı olması için içinide kalemle doldurup üzerine ruj sürebilirsiniz. Alttaki kalem rujunuzu sabit tutacaktır. 

  Ve işte bu kadar mezuniyetinize hazırsınız.. Güzel bir mezuniyet geçirmeniz dileği ile...
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Şekline Göre Eyeliner..

Note Bronzing Powder