Yaş Maya Maskesi

Resim
Bu sıralar oldukça popüler olan maya maskesini birde biz deneyelim değil mi.. Önce tarifi ile başlayalım.
 Bir paket yaş maya (40-42 gr oluyor ortalama)  Bir yemek kaşığı süt veya su
Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Bazıları peeling etkisi istediklerinde şeker veya pirinç nişastası ekliyor ancak aktif sivilceleriniz mevcut ise bu adımı atlamanızı öneririm çünkü peeling aktif sivilcelerin yayılmasına neden olacaktır. 


   Oldukça masrafsız, zahmetsiz ve doğal bir maske.
   Macun kıvamına gelen maskeyi temiz yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz ve bu şekilde bekliyorsunuz burada en önemlisi bekleme süresi. Kimisi 5-10 dakika bekletin diyor kimisi yukarıda da gördüğünüz gibi maske kuruyana kadar bekletin diyor. Ben her ikisini de denedim. Kuruyana kadar beklettiğimde yüzüm çok kızardı. Bu durum kişiye göre değişeceğinden kesinlikle kontrollü hareket etmeniz. 5-10 dakika beklettikten sonra kontrol etmeye başlamanız kızarmaya başlarsa hemen yıkayın. Öz…

Kozmetik Ürünlerinin Son Kullanım Tarihleri


    Kozmetik ürünlerinin bir çoğunda son kullanım tarihleri yazsa da itiraf edelim ki bir çoğumuzun gözünden kaçıyor. Ancak ürünlerin son kullanım tarihi sağlığımız için çok önemli.   Kullandıkça silinmeye başlayan bu tarihleri dilerseniz ürünü aldığınızda bir yere yazarak takip edebilirsiniz. Genellikle ürünlerin arkasında 3M, 6M, 12M gibi yazılar görebilirsiniz bunlar ürünlerin kullanım süresidir. M'in anlamı iste ingilizce de Month yani ay anlamına gelir.
  Kozmetik ürünlerinin son kullanım tarihi çok önemlidir çünkü bir süre sonra mikrop ve bakteri barındırmaya başlayan bu ürünleri kullanmak doğru olmaz. Cildinize geri dönüşü olmayan zararlar verebilir bu yüzden kullanılabilir olması ve tarihler önemlidir. Kullandığınız ürünün kokusunda, renginde yada kıvamında bir değişim görüyorsanız o ürünü kullanmaya devam etmemeniz daha doğru olacaktır.
 Yüz temizleyicisi :  12 ay
 Yüz nemlendiricisi : 6 ile 24 ay
 Yüz serumu : 6 ile 12 ay
 Yüz maskesi : 6 ile 12 ay
 Vücut kremi : 12 ile 18 ay
 Güneş ürünleri : 6 ile 12 ay
 Şampuan : 24 ay
 Göz kalemi : 12 ile 24 ay
 Sıvı eyeliner : 3 ile 6 ay
 Far (kuru/krem) : 12 ile 18 ay
 Fondöten : 6 ile 12 ay
 Renklendirilmiş nemlendirici : 12 ay
 Ruj, dudak kalemi : 12 ile 18 ay
 Allık : 12 ile 24 ay
 Rimel : 3 ile 6 ay
 Pudralar : 24 ay
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Şekline Göre Eyeliner..

Note Bronzing Powder

Mezuniyet Makyajı Önerileri..