Yaş Maya Maskesi

Resim
Bu sıralar oldukça popüler olan maya maskesini birde biz deneyelim değil mi.. Önce tarifi ile başlayalım.
 Bir paket yaş maya (40-42 gr oluyor ortalama)  Bir yemek kaşığı süt veya su
Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Bazıları peeling etkisi istediklerinde şeker veya pirinç nişastası ekliyor ancak aktif sivilceleriniz mevcut ise bu adımı atlamanızı öneririm çünkü peeling aktif sivilcelerin yayılmasına neden olacaktır. 


   Oldukça masrafsız, zahmetsiz ve doğal bir maske.
   Macun kıvamına gelen maskeyi temiz yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz ve bu şekilde bekliyorsunuz burada en önemlisi bekleme süresi. Kimisi 5-10 dakika bekletin diyor kimisi yukarıda da gördüğünüz gibi maske kuruyana kadar bekletin diyor. Ben her ikisini de denedim. Kuruyana kadar beklettiğimde yüzüm çok kızardı. Bu durum kişiye göre değişeceğinden kesinlikle kontrollü hareket etmeniz. 5-10 dakika beklettikten sonra kontrol etmeye başlamanız kızarmaya başlarsa hemen yıkayın. Öz…

Garnıer Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu


    Makyaj yapmayı tabi ki çoğu bayan sever peki ya bu makyajı doğru ve güzel temizleyebiliyor muyuz? Sizler için garnıer kusursuz makyaj temizleme suyunu denedim ve yorumlarımı paylaşacağım. 


   Garnıer kusursuz makyaj temizleme suyunun en büyük artısı tüm makyajınızı tek başına temizlemesi. Göz makyajınız, ten makyajınız ve rujunuzu temizlemek için tek ürün. Cildinizi hem temizliyor hemde ferahlatıyor. Durulamaya gerek kalmadan hem temiz hemde ferah bir cilde kavuşturuyor. Cildinizdeki makyajı kiri ve yağı temizliyor. Gramaj olarak da büyük olması bir avantaj, aldığınızda uzun süre kullanma şansı tanıyor.
   Peki en etkili sonuç için nasıl kullanmalıyız? Kullandığınız pamuğa (kare yuvarlak yada normal bir pamuk olabilir) bir miktar garnıer kusursuz makyaj temizleme suyundan dökün. Pamuğu biraz gözlerinizde bekletin çok hafifçe yuvarlak hareketlerle rimelinizin yumuşamasını bekleyin. Yine bastırmadan çok hasis bir şekilde silin. Gözlerinize asla bastırmayın zarar vermek istemeyiz. Makyaj temizleyici döktüğünüz pamuğu gözlerinizde biraz bekletmeniz makyajınızı kolayca çıkaracaktır. Garnıer 400 ml'lik şişesi ile 200 kez kullanım şansı sağlıyor. Rahatlatıcı ve temizleyici formülü ile hassas cilt için bile uygun bir temizleme suyu.     Gerçekten isminin hakkını veren kusursuz makyaj temizleme suyu. Bütün makyajınızı temizlemekle kalmıyor ve cildinizde ferah temiz bir his bırakıyor. Yağ kir makyaj kalıntısı bırakmadan kusursuz bir temizlik sağlıyor. Bana sorarsanız alışveriş listenize eklemelisiniz. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Şekline Göre Eyeliner..

Note Bronzing Powder

Mezuniyet Makyajı Önerileri..