Yaş Maya Maskesi

Resim
Bu sıralar oldukça popüler olan maya maskesini birde biz deneyelim değil mi.. Önce tarifi ile başlayalım.
 Bir paket yaş maya (40-42 gr oluyor ortalama)  Bir yemek kaşığı süt veya su
Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Bazıları peeling etkisi istediklerinde şeker veya pirinç nişastası ekliyor ancak aktif sivilceleriniz mevcut ise bu adımı atlamanızı öneririm çünkü peeling aktif sivilcelerin yayılmasına neden olacaktır. 


   Oldukça masrafsız, zahmetsiz ve doğal bir maske.
   Macun kıvamına gelen maskeyi temiz yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz ve bu şekilde bekliyorsunuz burada en önemlisi bekleme süresi. Kimisi 5-10 dakika bekletin diyor kimisi yukarıda da gördüğünüz gibi maske kuruyana kadar bekletin diyor. Ben her ikisini de denedim. Kuruyana kadar beklettiğimde yüzüm çok kızardı. Bu durum kişiye göre değişeceğinden kesinlikle kontrollü hareket etmeniz. 5-10 dakika beklettikten sonra kontrol etmeye başlamanız kızarmaya başlarsa hemen yıkayın. Öz…

Nude Tonlarda Doğal Görünümlü Makyaj


Kapatıcı ve Fondötenler 

Her makyajın olmazsa olmazı kapatıcı ve fondötenler. Orta kapatıcılıkta bir fondöten tercih edebilirsiniz. Eğer fazla sorunlu bir cildiniz yoksa sadece renk eşitliğini sağlayabileceğiniz az kapatıcılık sağlayan daha doğal bir bitiş sağlayan fondötenleri kullanmanızı öneririm.

Gözler 

Bakışlar her zaman önemlidir. Krem tonlarında bir farı açık kahve bir gölge ile tamamlayabilirsiniz. Kuyruksuz eyeliner ve bolca maskara ile naturel bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Ne kadar ten rengi tonlar kullansak da ve naturel olalım desek de kaşları mutlaka boyayın. Kaşlarınız bakışlarınızı etkileyen çok önemli bir ayrıntı. Yüz ifadenizi belirleyin ve kaşlarınızı boyayın.

Dudaklar 

Dudaklarınıza çok açık turuncu, ten rengi veya pembe alt tonlu nude bir ruj tercih edebilirsiniz. Eğer dudak kalemi kullanıyorsanız dudaklarınızı çerçevelerken renk çizginizden değil dudak çizginizden çerçevelemeniz daha dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlar. Genelde bayanların büyükçe bir kısmının yaptığı hata dudağını dudak rengi çizgisinden çerçeveler bu çok yanlıştır doğrusu dudak renk çizginizin biraz üzerinde tam dudak çizginiz bulunur buradan çerçevelemeye dikkat etmenizi öneririm. Makyajda küçük ayrıntılar büyük sonuçları getirir.


Bronzer, Allık Ve Aydınlatıcı

Makyajın son dokunuşları tabi ki bronzer, allık ve aydınlatıcı. Nude bir bitiş istiyorsanız bu ürünlerin hepsini çok az kullanmanız gerekir. 
Kontürleme işlemi için çok az bir bronzer ve turuncu alt tonlu bir allık.
Aydınlatıcı aslında birazda sizin isteğinize ve cilt tipinize kalmış. Eğer yağlı bir cildiniz varsa kullanmamanızı öneririm çünkü cildiniz gün içinde zaten parlayacaktır. Ama ben kullanmak istiyorum diyorsanız cildinizin yağ dengesini kontrol altına almanız gerekir. Bunun için kozmetik mağazalarında satılan yağ emici kağıtları kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Şekline Göre Eyeliner..

Note Bronzing Powder

Mezuniyet Makyajı Önerileri..