Yaş Maya Maskesi

Resim
Bu sıralar oldukça popüler olan maya maskesini birde biz deneyelim değil mi.. Önce tarifi ile başlayalım.
 Bir paket yaş maya (40-42 gr oluyor ortalama)  Bir yemek kaşığı süt veya su
Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Bazıları peeling etkisi istediklerinde şeker veya pirinç nişastası ekliyor ancak aktif sivilceleriniz mevcut ise bu adımı atlamanızı öneririm çünkü peeling aktif sivilcelerin yayılmasına neden olacaktır. 


   Oldukça masrafsız, zahmetsiz ve doğal bir maske.
   Macun kıvamına gelen maskeyi temiz yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz ve bu şekilde bekliyorsunuz burada en önemlisi bekleme süresi. Kimisi 5-10 dakika bekletin diyor kimisi yukarıda da gördüğünüz gibi maske kuruyana kadar bekletin diyor. Ben her ikisini de denedim. Kuruyana kadar beklettiğimde yüzüm çok kızardı. Bu durum kişiye göre değişeceğinden kesinlikle kontrollü hareket etmeniz. 5-10 dakika beklettikten sonra kontrol etmeye başlamanız kızarmaya başlarsa hemen yıkayın. Öz…

Kurtarıcı elbise

  Elbise, daha doğrusu tek parça kolaylığını hepimiz severiz. Bir anlamda kurtarıcımız olur. Ama tek parça bile olsa o elbiseyi seçimlerimizle güzelleştirir tarzımızı yansıtırız.  Bu seçimlerimizden ilki kemer. Elbiseyi bambaşka bir havaya sokan, doğru bir kullanımla belinizi daha ince gösteren şık bir seçim. Hele yazın her giydiğiniz elbiseye bir kemer ve kemerin renginde bir yazlık ayakkabı ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz. 
  Kemer sevmeyen kıyafetlerine yakıştırmayanlar için başka bir seçenek de takılar ve şapka.. Büyük kolyeler, küpeler ve bileklikler hatta yazın çok yakışan halhallar. Elbiseyi bir anda çok daha şık bir hale getirmenize olanak sağlar. Yazın kullandığınız büyük renkli hasır şapkalar elbise sandalet kombini çok doğru bir seçim olacaktır.


 Ve ayakkabı seçimleri... Ayakkabı seçiminizi çok dikkatli yapmalısınız. Kısa bir elbisenin altına boti tarzı bir ayakkabı giymek kısa bacaklara sahip kişiler için çokda uygun olmayacak bacak boyunu daha da kesip olduğundan kısa gösterecektir. Eğer bacak boyunuza güveniyorsanız çizme, bir elbiseye şüphesiz en çok yakışan seçim olacaktır. Tabi bununla birlikte yazın stiletto ve sandaletlerinde hakkını yememek lazım. Bacak boyunun uzun görünmesini isteyenler için çok şık bir seçim olacaktır.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Şekline Göre Eyeliner..

Note Bronzing Powder

Mezuniyet Makyajı Önerileri..