Yaş Maya Maskesi

Resim
Bu sıralar oldukça popüler olan maya maskesini birde biz deneyelim değil mi.. Önce tarifi ile başlayalım.
 Bir paket yaş maya (40-42 gr oluyor ortalama)  Bir yemek kaşığı süt veya su
Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Bazıları peeling etkisi istediklerinde şeker veya pirinç nişastası ekliyor ancak aktif sivilceleriniz mevcut ise bu adımı atlamanızı öneririm çünkü peeling aktif sivilcelerin yayılmasına neden olacaktır. 


   Oldukça masrafsız, zahmetsiz ve doğal bir maske.
   Macun kıvamına gelen maskeyi temiz yüzünüze ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz ve bu şekilde bekliyorsunuz burada en önemlisi bekleme süresi. Kimisi 5-10 dakika bekletin diyor kimisi yukarıda da gördüğünüz gibi maske kuruyana kadar bekletin diyor. Ben her ikisini de denedim. Kuruyana kadar beklettiğimde yüzüm çok kızardı. Bu durum kişiye göre değişeceğinden kesinlikle kontrollü hareket etmeniz. 5-10 dakika beklettikten sonra kontrol etmeye başlamanız kızarmaya başlarsa hemen yıkayın. Öz…

Deri Nasıl Kullanılmalı ?


  Deri kumaşı birkaç sezondur her parçada görüyoruz. Ceketler, etekler, pantolonlar, taytlar, elbiseler, şapkalar, çizmeler, çantalar, eldivenler ve daha birçok detayda karşımıza çıkan deriyi nasıl kullanmalıyız?
  Deri etekler. Volanlı, plise veya kalem etek olarak karşımıza çıkan deri etekler şık duruşuyla çoğumuzun sıkça tercihi oluyor. Deri eteğinizin üzerine sade bir gömlek veya kazak tercih edip kış ise çorap ve boti ile kombinlemeniz çok şık bir seçim olacaktır. Yazın ise vazgeçilmez ayakkabımız stiletto ve yine bir gömlek tercih edebilirsiniz.


   Deri pantolon ve taytlar... Kışın kazakların altındaki vazgeçilmez parçamız. Gömlek, hırka, kazak veya tshortler ile çok yakışan tayt ve pantolonlar her mevsim tercihimiz olmaya devam ediyor. Özellikle kış aylarında ajur kazak, mont ve topuklu botlarımız ile çok güzel bir uyum sağlıyor.
   
  Deri elbiselerde şüphesiz çok şık bir seçim. Ancak kombinlemede en çok hata yapılan seçim. Bir deri elbise tercih ettiyseniz diğer aksesuarları daha basit göze batmayacak bir şekilde seçmelisiniz. Çantanız, ayakkabınız daha sönük olmalı ve elbiseye gölge düşürmemeli. Hatta çanta ve ayakkabı seçimlerinizi ten rengi yani nude renklerden belirlemeniz en doğrusu olacaktır. Bu şekilde derinin cazibesini öldürmeden ön plana çıkarabilirsiniz.

!!!DERİ KIYAFETLERİNİZİ SEÇERKEN SUNİ DERİ OLMASINA DİKKAT EDİN!!!
                         
                         %100 DERİ  =  %100 VAHŞET


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Göz Şekline Göre Eyeliner..

Note Bronzing Powder

Mezuniyet Makyajı Önerileri..