Nude Tonlarda Makyaj

 Nude tonlar bu sezon en çok tercih edilen renk desek yanlış olmaz. Doğallığa dönüş başladı.Doğal dudaklar, doğal gözler ve doğal bir ten. 
Her makyajın olmazsa olmazı kapatıcı ve fondötenler. Orta kapatıcılıkta bir fondöten tercih edebilirsiniz. Eğer fazla sorunlu bir cildiniz yoksa sadece renk eşitliğini sağlayabileceğiniz az kapatıcılık sağlayan daha doğal bir bitiş sağlayan fondötenleri kullanmanızı öneririm.
Ve gözler... Bakışlar her zaman önemlidir. Krem tonlarında bir farı açık kahve bir gölge ile tamamlayabilirsiniz. Kuyruksuz eyeliner ve bolca maskara ile natural bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Ne kadar ten rengi tonlar kullansak da ve natural olalım desek de kaşları mutlaka boyayın. Kaşlarınız bakışlarınızı etkileyen çok önemli bir ayrıntı. Yüz ifadenizi belirleyin ve kaşlarınızı boyayın.

Dudaklarınıza çok açık turuncu, ten rengi veya pembe alt tonlu nude bir ruj tercih edebilirsiniz. Eğer dudak kalemi kullanıyorsanız dudaklarınızı çerçevelerken renk çizginizden değil dudak çizginizden çerçevelemiz daha dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlar. Genelde bayanların büyükçe bir kısmının yaptığı hata dudağını dudak rengi çizgisinden çerçeveler bu çok yanlıştır doğrusu dudak renk çizginizin biraz üzerinde tam dudak çizginiz bulunur buradan çerçevelemeye dikkat etmenizi öneririm. Makyajda küçük ayrıntılar büyük sonuçları getirir.

Makyajın son dokunuşları takibi bronzer, allık ve aydınlatıcı... Nude bir bitiş istiyorsanız bu ürünlerin hepsini oldukça az kullanmanız gerekir. Kontürleme işlemi için çok az bir bronzer ve turuncu alt tonlu bir allık.
Aydınlatıcı aslında birazda sizin isteğinize ve cilt tipinize kalmış. Eğer yağlı bir cildiniz varsa kullanmamanızı öneririm ynede çok kullanmak istiyorsanız kozmetik mağazalarında çok rahatlıkla bulabileceğiniz yağ emici mendilleri kullanabilir bu sayede aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Gün içerisinde yağlanma sonucunda yüzünüzde parlamalar olmuyorsa nude makyaja çok yakıştığı için birazda aydınlatıcı fena durmaz.


0 Yorum:

Bumerang - Yazarkafe